Keňa

Detail štátu

Keňa Keňa - transparent

za cenu - .

Keňa je krajina, do ktorej môžete chodiť na dovolenku v priebehu celého roka. Nachádza sa na Africkom kontinente. Obdobie od konca novembra do marca je považované za hlavnú sezónu so stálym počasím. Najteplejším a najsuchším obdobím sú  mesiace december, január a február. Obdobie od polovice apríla do konca júna a od polovice októbra do konca novembra je považovaná za obdobie dažďov, teplota neklesá, ale dochádza k častejším dažďovým zrážkam a to väčšinou v ranných alebo v popoludňajších hodinách. Počas tohto obdobia je však Keňa krásna zelená krajina. Obdobie dažďov je veľmi vhodné na Safari. Teplota vody neklesne nikdy pod 25 stupňov.

Vo vyšších polohách (1000 až 1600 m n.m.) panuje po celý rok prevažne príjemné a suché podnebie, ale večery a rána bývajú chladné.

 

Keňa má 28 000 000 obyvateľov. Jeho rozloha je 581 787 km2. Hlavným mestom je Nairobi.

Časový rozdiel v lete je + 1 hodina, v zime + 2 hodiny.

Úradným jazykom je anglický a svahilský jazyk.

Pri vstupe do krajiny si potrebujete zakúpiť turistické víza, ktoré stoja 50 USD. Cena tranzitného víza platné do 7 dní je 20 USD. Pri vstupe do krajiny sa nevyžaduje preukázanie finančných prostriedkov na dobu pobytu. Vyžaduje sa mať cestovný pas, ktorý musí mať platnosť min. 6 mesiacov, 1x vyplnený formulár, 1x foto pasového formátu a rezerváciu spiatočnej letenky.

 

Podľa Svetovej zdravotnej organizácie nie sú pre cesty do Kene predpísané povinné očkovania. Odporúča sa však očkovanie proti malárii a proti žltej zimnici.

Malária je infekčná choroba, ktorú prenášajú komáre. Odporúča sa užívanie tabletiek na maláriu – antimalarík a ďalšie opatrenia, ako nosenie dlhých nohavíc a košiel po zotmení.

Je dobré sa natierať prostriedkom na odpudenie komárov, prípadne nastriekať oblečenie.

 

Tip pláže:

 

1.      Diani Beach – nachádza sa na južnom pobreží Indického oceána a je stvorená pre tých, ktorí milujú slnko a vodné športy. Je dlhá približne 10 km. Transfer na Diani Beach trvá asi 90 minút.

 

2.      Shanzu Beach – nachádza sa asi 20 km od Mombasi. Pláž je odeálna na relax aj na potápanie. Pláž je lemovaná z jednej strany vysokými kokosovými palmami a z druhej strany koralovým útesom. Transfer na Shanzu Beach trvá z Mombasi asi 35-45 minút.

 

3.      Bamburi Beach – nachádza sa na severnom pobreží Indického oceána. Na tejto krásnej bielej pláži sa nachádza množstvo hotelov. Koralový rif s obrovským množstvom rýb je ideálny pre potápanie a šnorchlovanie. Transfer z Mombasi trvá asi 35 – 45 minút.

 

4.      Nyali Beach – leží zhruba 6 km od Mambasi, čize ideálne pre tých, ktorí uprednostňujú krátky transfer z letiska a chú si vychutnať dovolenku na krásnej pláži blízko mesta.

 

5.     Malindi Beach – nachádza sa v exotickom prostredí 110 km od mesta Mombasa. Pláž je izolovaná od okolitého sveta, preto je ideálna pre tých, ktorí hľadajú pokoj a samotu. 

       
Pobytové zájazdy

Wellness pobyty

Poznávacie zájazdy