Maurícius

Detail štátu

Maurícius Maurícius - transparent

za cenu - .

Maurícius leží v tropickom pásme, podnebie je príjemné primorské. V lete - od novembra do apríla - sa priemerná teplota pohybuje okolo 30° C, v zime - od júla do septembra - okolo 25° C. Najkrajší čas na návštevu ostrova je od apríla do júna a od septembra do decembra. Pre tropické pásmo je typické obdobie dažďov, ktoré postihuje centrálny Maurícius od januára do februára, na pobreží môže pršať v priebehu celého roka. Je tu vysoká vlhkosť vzudu od 78 do 90 %.

 

Úradný jazyk: angličtina, používa sa aj francúzština a kreolčina

Mena: mauricijská rupia

Hlavné mesto: Port Louis

Časový posun: letný -    + 2 hodiny, zimný - + 3 hodiny

Dlžka letu z Viedne: 10:30 hod. priamy let.

 

S účinnosťou od 1.11.2004 zrušila maurícijská strana vízovú povinnosť pre občanov SR pri cestách na Maurícius. Občania SR potrebujú pre vstup do krajiny platný cestovný pas s platnosťou min. 6 mesiacov po dátume cesty, platnú spätnú letenku. Pri cestách na Maurícius sa nevyžaduje žiadne osobitné očkovanie. Zdravotná starostlivosť je na dobrej úrovni. Hotely vyššej cenovej kategórie majú spravidla vlastného lekára. Bezpečnostná situácia je dobrá, úroveň kriminality je nízka. Je nutné rešpektovať bezpečnostné pravidlá na plážach, výstražné tabule o vysokých vlnách a zákazoch kúpania v mori na vyznačených miestach.

Maurijská kuchyňa je fantastickou kombináciou prvkov indickej, čínskej, africkej európskej a ázijskej kuchyne. Je bohatá na morské plody a ryby, exotické ovocie a rôzne korenie. Typickými surovinami sú paradajky so sladkou chuťou, cibuľa, cesnak a často používaný zázvor. Medzi miestne špeciality patrí Briani - zmes z ryže, korenia, mäsa a zemiakov. Môžete ochutnať aj jedlá zo srny a diviny, grilovaného bažanta alebo prepelicu. Na ostrove sa darí exotickému ovociu, pestuje sa ananás, mango, papája, avokádo, kokosové orechy a liči.

 

Top regióny:

 

Západné pobrežie- Môžete si užiť dovolenku a západy slnka na takmer nekonečnej bielej pláži Flic en Flac. Pomaly do mora spadajúca piesočná pláž s chrániacim koralovým útesom je ideálna aj pre rodiny s deťmi. Zátoka Tamarin je obľúbená predovšetkým u surferov.

 

Severné pobrežie- Severné pobrežie so svetlými piesočnými plážami má dobre vybudovanú turistickú infraštruktúru. Živé letovisko Grand Baie poskytuje bary, reštaurácie, obchodíky a rušný nočný život. Z najsevernejšieho bodu ostrova Cap Malheureux je krásny výhľad na prihľahé ostrovčeky. Malé letovisko Trou aux Biches s trojkilometrovou plážou a idylická zátoka Grand Gaube sa nachádzajú tiež na severe. 

 

Východné pobrežie - Východ Maurícia je typický poľami s cukrovou trstinou a malými rybárskymi dedinkami. Je tu veternejšie ako na západe, ale nachádzajú sa tu najkrajšie pláže. Na úžasnej pláži Belle Mare sú široké možnosti vodných športov. Na neďalekom ostrove "lle aux Cerfs" sa nachádza golfové ihrisko navrhuté Bernhardom Landom. 

 

Južné pobrežie - Juh je najpokojnejšia a najpôvodnejšia časť ostrova, s prírodnými plážami a pozvoľnými pahorkami. Mesto Bel Ombre sa nachádza v peknej lagúne obkloponej plantážami s cukrovou trstinou. Na polostrove Le Morne na najjuhovýchodnejšom cípe ostrova sa týči 556 m vysoký "Le Morne Brabant" a nachádzajú sa tu krásne pláže s možnosťami vodných športov, hlavne kitesurfingu. Zátoka Blue Bay má tiež výborné podmienky pre windsurfing a jachting.
Pobytové zájazdy

Wellness pobyty

Poznávacie zájazdy