Omán

Detail štátu

Omán Omán - transparent

za cenu - .

     Omán je krajina, ktorá sa v poslednom čase spomína častejšie ako inokedy. Dôvodom je tá skutočnosť, že túto úžasnú krajinu zaradili cestovné kancelárie ako novinku na rok 2016. Dovoľte nám, aby sme Vám túto tajomnú krajinu predstavili.

     Omán je monarchia. Vládne jej sultán Qaboos bin Said, ktorý svoju krajinu zmodernizoval a priniesol jej blaho. Pred jeho vládou (pred rokom 1970) v krajine nebola zavedená elektrina, neboli školy a nemocnice. V 60. rokoch minulého storočia tu ešte existovalo otrokárstvo a drvivá väčšina obyvateľstva bola negramotná. V súčasnosti je Omán moderná krajina, ktorá má kvalitné cesty, na ktorých jazdí množstvo automobilov. Niet sa čo čudovať, keď cena benzínu sa pohybuje okolo 0,18 centov.

Omán je arabský štát v juhozápadnej Ázii, ležiaci na arabskom poloostrove. Obmýva ho Arabské more. Celková rozloha je 309 500 km2. Má približne 3 milióny obyvateľov. Väčšina obyvateľov sú moslimovia.

Podnebie je tropické až subtropické.

Na cestu do Ománu je potrebný cestovný pasvízum. Očkovanie sa nevyžaduje.

Úradným jazykom je arabčina, no dohovoríte sa aj anglicky.

Časový posun oproti Slovensku sú + 3 hodiny.

Miestnou menou je ománsky rial (OMR). Kurz je 1 OMR = 2,10 EUR.

Hlavným mestom Ománu je Muscat.

Napriek tomu, že Muscat je súčasťou púštnej krajiny, je to zelené mesto, kde sú cesty lemované pestovanými zelenými trávnikmi a stromami. Starý Muscat má svoje zvláštne kúzlo, ktoré je tvorené mnohými starobylými pevnosťami, hradmi, mešitami a vežičkami. Návštevu Veľkej Mešity, by si žiadny cestovateľ nemal nechať ujsť.

Ďalším významným mestom je Salaláh, ktoré je známe produkciou kadidla. Je to turistcké mesto s veľkým prístavom, ktorý patrí k najväčšim prístavom na Arabskom poloostrove.

     Táto „závojom zahalená“ krajina, ktorá bola dlho uzavretá pred svetom nám otvorila dvere a dovolila nakuknúť do jej tajomného sveta.

Dlhé piesočnaté pláže s bielym pieskom, majestátne hory, historické pamiatky a nádherná architektúrá  budú obrovským lákadlom pre turistov.

Stačí si vybrať jeden z ponúkaných hotelov a dobrodružstvo sa môže začať!
Pobytové zájazdy

Wellness pobyty

Poznávacie zájazdy